Bitpanda zabezpiecza 52 mln USD na ekspansję w Europie

Konkurencja na europejskim rynku kryptowalut wkrótce stanie się bardziej gorąca, ponieważ austriacka cyfrowa platforma inwestycyjna Bitcoin Revolution poinformowała, że ​​zapewniła inwestycję o wartości 52 mln USD w celu wsparcia jej ekspansji na starym kontynencie.

Firma poinformowała, że ​​zamknęła „największą w Europie rundę finansowania serii A w 2020 r.”, Zabezpieczając inwestycję w rundzie prowadzonej przez Valar Ventures , nowojorską firmę venture, której współzałożycielem jest Peter Thiel, współzałożyciel PayPal .

Naszym celem jest stać się wiodącą platformą inwestycyjną i handlową w Europie, nie tylko dla ludzi, którzy są już zaznajomieni z handlem, ale dla wszystkich

To finansowanie pomoże nam to osiągnąć i, co najważniejsze, nadal rekrutować niektóre z wiodących na świecie talent do naszego zespołu, „Eric Demuth, współzałożyciel i dyrektor generalny Bitpandy, powiedział w komunikacie prasowym.

„Zainteresowanie inwestowaniem znacznie wzrosło w ciągu ostatnich kilku lat, a ponieważ ludzie spędzają więcej czasu w domu w wyniku pandemii, to tylko przyspieszyło” – powiedział Andrew McCormack, partner założyciel Valar Ventures, który również dołączy do zarządu Bitpandy, dodany.

Bitpanda, założona w 2014 roku, poinformowała, że ​​rozszerzyła swoją działalność na Francję, Hiszpanię i Turcję w 2020 roku i wejdzie na dodatkowe, nieokreślone rynki europejskie w tym i przyszłym roku.

Firma zamierza zwiększyć zatrudnienie z obecnych 230 do 300 do końca tego roku

Platforma, która koncentruje się na aktywach cyfrowych i handlu metalami szlachetnymi, twierdzi, że ma ponad 1,3 mln użytkowników, którzy mają dostęp do 44 aktywów inwestycyjnych. Firma poinformowała również, że uruchomiła w tym roku platformy płatności i oszczędności, a nowe fundusze wykorzysta do tworzenia „bardziej innowacyjnych sposobów handlu i inwestowania”.

Firma obsługuje również Bitpanda Pro , giełdę kryptowalut skoncentrowaną na profesjonalistach i instytucjach. W chwili pisania tego tekstu 24-godzinny wolumen obrotu na tej platformie przekroczył 2 mln USD.

Bitpanda oferuje swoim użytkownikom token ekosystemu Bitpanda (BEST). Jego cena wynosi 0,09 USD i nie zmienia się w ciągu jednego dnia (08:26 UTC).

Posted in Bitcoin